Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W gminie Olecko powstanie nowoczesne centrum sportowe

Fot. M. Zbrożek

Budowa centrum sportowego i remonty dwóch ulic w centrum miasta – na to olecki samorząd przeznaczy 11 mln zł, które otrzymał z Rządowego Funduszy Inwestycji Strategicznych.

Goszczący w Olecku minister cyfryzacji i kandydat PiS w wyborach do Sejmu Janusz Cieszyński podkreślił, że rozbudowa infrastruktury ma duże znaczenie. – Nazwa Funduszu nie jest przypadkowa. Może się wydawać, że takie inwestycje jak baza sportowe czy remont drogi nie mają znaczenia strategicznych, ale niewątpliwie dobrze rozwinięta infrastruktura wpływa na zatrzymanie młodych ludzi w miejscu urodzenia – powiedział.

– To środki, których samorząd potrzebuje – mówiła senator Małgorzata Kopiczko, kandydatka PiS do Senatu. – Nasz rząd dotrzymuje słowa i wspiera finansowo nawet małe miejscowości, które same nie miałyby środków na inwestycje – dodała.

Dzięki wsparciu rozwinie się baza sportowa. – Zbudujemy centrum sportowe i boisko z funkcją lodowiska. Będzie to kryte lodowisko z funkcja oddolne zamrażania tafli lodu – wyjaśnił burmistrz Olecka Karol Sobczak.

Na tę inwestycję samorząd otrzymał 9 mln zł, a 2 mln zł zostanie przeznaczone na remonty dróg.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w remont dróg, Polski Ład, Olecko
Ważne inwestycje w gminie Węgorzewo

Wojewoda warmińsko-mazurski spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami Węgorzewa. Artur Chojecki nie pojechał tam z pustymi rękami. Przekazałem promesy na realizację zadań w ramach programu Polski...

Zamknij
RadioOlsztynTV