Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tegoroczny Rajd Polski pojedzie nową trasą

Organizatorzy Rajdu Polski, którego bazą znów będą Mikołajki, zaprezentowali listę odcinków specjalnych tegorocznej imprezy, która jest zaliczana do kalendarza Mistrzostw Świata.

Większość tras jest zmieniona w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Sebastien Ogier wygrał LOTOS 71 Rajd Polski. Fot. Łukasz Węglewski

– Wszystko z powodu niechęci rolników do niesfornych kibiców, którzy bardzo często niszczą uprawy przedzierając się w tak zwane „dzikie punkty” do obserwowania rywalizacji – mówi Piotr Burdalski, szef ds. zabezpieczeń rajdu.

00:00 / 00:00

70 Rajd Polski, fot. Krzysztof Gryz

Piotr Burdalski przyznaje również, że praktycznie wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a pozostały już tylko szczegóły.

00:00 / 00:00

Tegoroczny Rajd Polski będzie liczył ponad 1200 kilometrów, z czego ponad 325 kilometrów to odcinki specjalne. Na Mazury przyjedzie światowa czołówka kierowców. Wiadomo, że przebudowana zostanie droga dojazdowa na tor w Mikołajkach oraz strefa serwisowa.

Media Centre LOTOS 71 Rajdu Polski. Fot. Łukasz Węglewski

Impreza rozpocznie się 2, a zakończy 5 lipca. Według szacunków, na Mazury przyjedzie wówczas ponad 100 tysięcy kibiców z całego świata. (mswin/bsc)

Kibice LOTOS 71 Rajdu Polski. Fot. Łukasz Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mikołajki, Rajd Polski
Aby zatrzymać młodych Mikołajki budują bloki na kredyt

W Mikołajkach powstaną dwa bloki dla osób, których nie stać na zaciągnięcie komercyjnego kredytu w banku. Jeden taki blok jest już zasiedlony. Władze Mikołajek zdecydowały się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV