Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Teatr ze Świętajna wystawi słynną balladę Adama Mickiewicza


Balladę „Świteź”, napisaną 200 lat temu przez Adama Mickiewicza, zaprezentuje dziś Teatr Chochół ze Świętajna koło Szczytna. To spektakl opowiadający o tajemniczym mieście zaatakowanym przez wojska carskie, które skrywają wody jeziora Świteź.

Robert Wasilewski – twórca teatru – powiedział Radiu Olsztyn, że sztuka wieszcza nabiera dziś szczególnego, symbolicznego znaczenia.

Tak się stało niezamierzenie, że Świteź wpisała się w ten czas wojenny. Wymowa tego dramatu jest podwójnie symboliczna. (…)

00:00 / 00:00

Zostanie ona zaprezentowana w formie „śpiewogry” z muzyką inspirowaną kulturą ludową, która będzie współgrała z romantycznym tekstem.

Spektakl wyreżyserował Dariusz Błaszczyk. Grają w nim aktorzy z różnych teatrów i środowisk teatralnych w Polsce. Zarówno dzisiejsza premiera, jak i kolejne dwa przedstawienia, rozpoczynają się o godz. 22. Ze względu na ogromne zainteresowanie Teatr Chochół zagra dodatkowy spektakl w piątek o 20. Darmowe wejściówki można zamawiać w siedzibie Teatru.

Radio Olsztyn sprawuje patronat medialny nad spektaklem.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spektakl, Teatr Chochół, Świteź
Sukces słuchowiska Radia Olsztyn na festiwalu „Dwa Teatry”

Słuchowisko Radia Olsztyn zatytułowane "Brama" uhonorowano nagrodą im. Ireny i Tadeusza Byrskich za spektakl wykorzystujący potencjał miejscowego środowiska artystycznego na festiwalu "Dwa Teatry". Nagrodę wręczono podczas,...

Zamknij
RadioOlsztynTV