Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Teatr od środka, laboratorium sztuki i eksperymenty naukowe. Olsztyn proponuje ferie online

Co najmniej do 17 stycznia pozostaną zamknięte prawie wszystkie olsztyńskie instytucje kultury. Ale od kilku miesięcy rodzimi artyści i naukowcy działają w sieci.

Olsztyński Teatr Lalek przygotował cykl pokazów, których celem jest ukazanie dzieciom i młodzieży, jak instytucja działa „od kuchni”.

Oryginalne warsztaty proponuje także olsztyńskie Biuro Wystaw Artystycznych. Dotychczas odbyły się już dwa spotkania w „Domowym laboratorium sztuki”. Oferta on-line dla dzieci pomaga poznawać i uwrażliwiać na otaczającą rzeczywistość za pomocą zmysłów. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie organizuje w sieci spotkanie z Brunonem Schulzem i aktorami Teatru Nowego w Olsztynie.

Online działa także Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne organizując prelekcje, ale także wspólne eksperymenty naukowe.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, planetarium, ferie, biblioteka, Olsztyński Teatr Lalek, obserwatorium
Ferie w Elblągu. Półzimowiska i zajęcia on-line

700 najmłodszych elblążan może skorzystać z miejskich półzimowisk. Zajęcia dla uczniów klas 1-4 odbywają się w pięciu szkołach podstawowych oraz w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym i Młodzieżowym...

Zamknij
RadioOlsztynTV