Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

TCS – Żyła 18. w Bischofshofen, najlepszy znów Ryoyu Kobayashi

CHRISTIAN BRUNA/ PAP/EPA

Piotr Żyła zajął 18. miejsce w konkursie Pucharu Świata w Bischofshofen, trzeciej odsłonie 70. Turnieju Czterech Skoczni. Zwyciężył lider imprezy Ryoyu Kobayashi, najlepszy wcześniej Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen.

Japończyk, który jest bardzo bliski końcowego triumfu, skoczył 137 i 137,5 m. Wyprzedził dwóch Norwegów – prowadzącego po pierwszej serii Mariusa Lindvika (137,5 i 135,5 m) oraz Halvora Egnera Graneruda (dwa razy po 135,5 m).

Żyła uzyskał dwukrotnie po 130 m, Kubacki 128,5 i 131,5 m, a Wolny – 124 i 125 m.

Trzecia odsłona zmagań w obecnej edycji TCS miała odbyć się we wtorek w Innsbrucku, ale została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru i przeniesiona do Bischofshofen, gdzie w czwartek odbędzie się również czwarty – kończący zmagania w imprezie – konkurs.

Andrzej Stękała odpadł w środowych kwalifikacjach. Natomiast już w poniedziałek wycofany z imprezy został triumfator poprzedniego TCS Kamil Stoch.

Redakcja: A. Niebojewska za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w skoki narciarskie, Ryoyu Kobayashi
TCS: Stoch odpadł w kwalifikacjach. Pięciu Polaków w konkursie

Kamil Stoch nie przebrnął kwalifikacji do wtorkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, trzeciej odsłony imprezy. Trzykrotny triumfator tych prestiżowych zawodów został sklasyfikowany na 59. miejscu....

Zamknij
RadioOlsztynTV