Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tancerze z całego świata zjeżdżają do Elbląga na Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup

Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP

19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup rusza w piątek. Do niedzieli zawodnicy będą rywalizować w różnych kategoriach wiekowych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Impreza ma rangę World Open i jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Turniej Baltic Cup odbywa się pod patronatem Radia Olsztyn. W imprezie wezmą udział tancerze z 18 krajów. Już po raz trzeci, podczas turnieju zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa Polski. Pojawi się też nowość – Grand Prix Federacji Europejskiej.

Oznacza to dużą liczbę młodzieżowych i dziecięcych par na parkiecie – wyjaśnia Antoni Czyżyk, organizator festiwalu i prezes Polskiej Federacji Tańca Sportowego.

Dodajmy, że tancerze będą rywalizować do muzyki granej przez Orkiestrę Filharmonii z Grodna. W Festiwalu Baltic Cup zatańczy prawie 300 par. Niektórzy zawodnicy wystąpią w kilku kategoriach. Wśród zgłoszonych tancerzy są pary z całej Polski, ale też m.in. z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Japonii, Hiszpanii czy Włoch. Z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wystartuje około 30 par.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w taniec, Elbląg
Posłuchaj debaty kandydatów na prezydenta Elbląga

W Elblągu odbyła się druga debata wyborcza z kandydatami na prezydenta miasta. W audycji wzięli udział: Witold Wróblewski z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego i kandydat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV