Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Gontarz: przekop Mierzei Wiślanej to alternatywa naszej polityki morskiej

Poseł PiS Robert Gontarz. Fot. B. Świerkowska-Chromy

O rozwoju gospodarczym subregionu mówił goszczący w Porannych Pytaniach Robert Gontarz – najmłodszy poseł w parlamencie, z którym rozmawiała Mira Stankiewicz. Parlamentarzysta PiS startował z elbląskiego okręgu wyborczego, wcześniej był radnym wojewódzkim. 

Zdaniem gościa elbląskiego studia Radia Olsztyn ważnym elementem rozwoju gospodarczego jest budowa drogi wodnej na Zalew Wiślany i do portu w Elblągu. Skorzystają z tego również mniejsze samorządy z powiatów elbląskiego i braniewskiego.

Robert Gontarz podkreślał także, że dla życia społecznego regionu ważne jest bezpieczeństwo, które zapewniają strażacy z OSP. Dlatego w ostatnim czasie formacja ta dostaje ogromne wsparcie na sprzęt i działalność. Ochotnicza Straż Pożarna, podobnie jak Koła Gospodyń, są ważne dla społeczności wiejskich, bo jednoczą mieszkańców i uczą szacunku dla tradycji.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Stankiewicz

Więcej w Elbląg, strażacy, poseł, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, przekop, OSP, Mierzeja Wiślana, powiat elbląski, powiat braniewski
Zbierają walizki i torby podróżne. Elbląg nie przestaje wspierać uchodźców

Elbląskie Centrum Usług Społecznych i organizacje zajmujące się wsparciem uchodźców z Ukrainy proszą o dostarczanie do punktów pomocy walizek i toreb podróżnych. Jest kilka powodów na...

Zamknij
RadioOlsztynTV