Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Szyją i rozdają maseczki za piękny uśmiech. #koronaszwaczki z Braniewa działają już od pierwszych dni epidemii

Fot. bogatebraniewo.pl

Braniewskie #koronaszwaczki to nieformalna na razie grupa wolontariuszy, zajmująca się od pierwszych dni epidemii szyciem maseczek dla tych, którzy potrzebują ich najbardziej.

Grupa skrzyknęła się z potrzeby serca. Zaczęło się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żelaznej Górze od szycia maseczek dla siebie. Teraz ich produkcją, po godzinach własnej pracy zawodowej, zajmuje się ponad pięćdziesiąt osób z Braniewa i powiatu braniewskiego. – Uszyliśmy ponad 7 tysięcy maseczek dla szpitali, DPS-ów i mieszkańców, którym darujemy je za piękny uśmiech – informuje Kalina Jakimczuk, szefowa ŚDS-u i koordynatorka akcji społecznej.

00:00 / 00:00

W gronie 40 szyjących osób jest dwóch panów, a 13 wolontariuszy zajmuje się cięciem materiału. Dostarczają go darczyńcy, samorządy braniewskie oraz lokalne firmy. Akcja wciąż trwa, a braniewskie #koronaszwaczki już zapowiadają, że po epidemii stworzą stowarzyszenie, które nadal będzie działać na rzecz innych.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, koronawirus, maseczki, szycie
Porady psychologa: relacje rodzinne w czasach pandemii

Epidemia koronawirusa zmieniła całkowicie nasze życie. Większość czasu spędzamy w domu pracując, ucząc się, bawiąc, surfując w Internecie, oglądając telewizję.  Zaczyna brakowań nam normalnego życia. Stajemy...

Zamknij
RadioOlsztynTV