Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szukali skarbu w krypcie – teraz mogą… znaleźć się za kratami

Miały być zaginione korytarze i skarby, skończyło się zwiedzaniem korytarzy… w miejscowej komendzie policji. Czterech mieszkańców gminy Grunwald odpowie za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych.

Po Stębarku przez lata krąży legenda o sieci podziemnych korytarzy. Poszukiwaczy było wielu, ale ci – zdecydowanie przesadzili.

– Mężczyźni chcąc sprawdzić miejscową legendę i pod kryptą jednego z kościołów poszukiwali zaginionych korytarzy. W ten sposób zniszczyli nagrobek i kryptę –  starszy aspirant Janusz Karczewski z ostródzkiej policji.

Dla kurażu, wcześniej raczyli się alkoholem. Być może również stąd spore straty, jakie wyrządzili – oszacowano je na ponad 1000 złotych.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Naśladowcy legendarnego Indiany Jonesa w wieku od 20tu do 34ech lat zostali zatrzymani i zamiast przez długie lata być na ustach mieszkańców Stębarka, jako dzielni odkrywcy, mogą być przez dwa lata… osadzonymi za kratkami.

 

(M.Świniarski/K.Piasecka)

Więcej w stębark, krypta
Archeolodzy otworzyli kryptę biskupa Szembeka we Fromborku

Naukowcy z instytutu archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otworzyli kryptę biskupa Krzysztofa Andrzeja Szembeka w kaplicy Zbawiciela archikatedry we Fromborku. Po jej otwarciu archeolodzy zobaczyli...

Zamknij
RadioOlsztynTV