Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sztuczna inteligencja przeczyta twojego maila i zdecyduje, kto powinien go otrzymać

Fot. PAP/Jacek Turczyk

Sztuczna inteligencja rozezna się w znaczeniu tekstu, nawet jeśli będzie po kantońsku czy mandaryńsku. Zrozumie znaczenie listu i intencje nadawcy.

Pozna profil adresata, więc ostatecznie sama zdecyduje jakiego rodzaju informacji on potrzebuje. Następnie odfiltruje nie tylko tradycyjny spam, ale także komunikację marketingową, powiadomienia, wiadomości grupowe i inne maile, które uzna za nieprzydatne dla danego odbiorcy.

Nad takim inteligentnym zarządcą maili pracuje właśnie austriacki startup Cortical.io. Firma ta uznała, że taka innowacja bardzo przyda się w korporacjach.

Naszym celem jest ograniczenie marnowania wysiłków związanych z obsługą nieistotnych lub błędnie przekierowanych wiadomości e-mail

– wyjaśnia portalowi AI Business Steve Levine, dyrektor marketingu w Cortical.io.

Technologia tworzy ślady poszczególnych słów i zdań w oparciu o ich znaczenie, które jest określone przez powiązania z innymi słowami.Ta aplikacja naprawdę potrafi czytać ze zrozumieniem. W Cortical.io nazywają tę technologię „semantycznym superkomputerem” i uważają, że jest bardzo wszechstronna, może bowiem analizować umowy i inne dokumenty biznesowe, a przy okazji zwalczać mowę nienawiści w internecie.

Urządzenie potrzebuje tylko niewielkiej liczby maili do przeanalizowania. Po takiej krótkiej nauce z łatwością opanuje specjalistyczne słownictwo z dowolnej dziedziny – od finansów po medycynę. Może ponadto pracować w wielu językach, w tym w kantońskim i mandaryńskim. Do sprzedaży ma trafić w pierwszym kwartale 2020 roku.

Autor: PAP Life
Redakcja: B.Świerkowsaka-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komputer, mail, technologia, sztuczna inteligencja, startup
„Bezdomni czekają na kilka ciepłych słów”. Caritas prosi o mailowe nadsyłanie świątecznych życzeń dla swoich podopiecznych

W Olsztynie trwają przygotowania do wieczerzy wigilijnej dla osób bezdomnych. 350 osób weźmie udział  w uroczystej kolacji Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  W przygotowaniu Wigilii swój udział ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV