Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpitale tymczasowe w Nidzicy i Szczytnie w fazie przygotowań. Trwa nabór personelu

Fot. Adobe Stock

Jutro rusza pierwszy szpital tymczasowy w Polsce. Mieści się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trafią tam pacjenci chorzy na COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji.

Kiedy w województwie warmińsko-mazurskim zostaną uruchomione szpitale tymczasowe? Jak informuje rzecznik wojewody Krzysztof Guzek, placówki powstaną w zupełnie nowych, osobnych budynkach przy szpitalach w Szczytnie i w Nidzicy.

00:00 / 00:00

W Nidzicy będzie 50 łóżek respiratorowych, a w Szczytnie 70. Obie placówki są w fazie prac przygotowawczych i nie są jeszcze gotowe na przyjęcie pierwszych pacjentów. Sprzęt dostarczony zostanie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Jak informuje Krzysztof Guzek trwa nabór personelu do tych placówek. Do tej pory zgłosiły się jedynie 24 osoby, głównie z personelu pomocniczego.

00:00 / 00:00

W Urzędzie Wojewódzkim tworzona jest baza osób chętnych do opieki nad zakażonymi pacjentami. Mimo ogromnych potrzeb, zgłoszeń jest zbyt mało. Oprócz planowanego uruchomienia szpitali tymczasowych, w placówkach opiekuńczych na terenie regionu, powstają dodatkowe oddziały dla chorych na COVID-19. Potrzebni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy, opiekunowie medyczni i wolontariusze.

Obecnie w województwie warmińsko-mazurskim około 700 osób z białego personelu nie pracuje z powodu zakażenia koronawirusem lub kwarantanny po kontakcie z osobą chorą.

 

Autor: D.Grzymska/A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szczytno, Nidzica, koronawirus
Zamknięto punkt paszportowy w Kętrzynie. Teraz sprawy można załatwić w Giżycku

Z powodu pandemii punkt paszportowy w Kętrzynie został zamknięty, a jego zadania przejął punkt paszportowy w Giżycku. Punkt w Kętrzynie będzie zamknięty do końca tygodnia. -...

Zamknij
RadioOlsztynTV