Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital Wojewódzki w Olsztynie w czołówce ogólnopolskiego rankingu „Szpitale 2017”. Eksperci docenili oddział ginekologii

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

W rankingu tygodnika Wprost placówka zajęła drugie miejsce w kategorii „Ginekologia”. Eksperci, którzy oceniali poszczególne szpitale, docenili między innymi nowoczesne, innowacyjne metody stosowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

Po raz pierwszy w kraju ordynator Oddziału Ginekologii Onkologicznej doktor Tomasz Waśniewski zastosował nowatorską metodę krioprezerwacji. Jest to jedyna szansa na naturalne zajście w ciążę dla kobiet po chemioterapii lub radioterapii. W rankingu ginekologicznym zwyciężył Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

W innych kategoriach rankingu wysoko uplasowały się także dwa inne oddziały Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie – kardiochirurgia, która zajęła 15. pozycję i kardiologia, która znalazła się na 18. miejscu.

 

(PSwiniarski/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szpital, Olsztyn, szpital wojewódzki, ranking, ginekologia, uwaga
Jest pierwszy wyrok w tzw. aferze węgorzowej na UWM. Sprawa głównego oskarżonego odbędzie 26 maja

Jest pierwszy wyrok w sprawie afery związanej z projektem rozmnażania węgorzy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Sąd skazał jednego z naukowców – ale nie wymierzył mu żadnej kary....

Zamknij
RadioOlsztynTV