Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital w Elblągu zachęca do przyjęcia dawki przypominającej

Fot. PAP/Leszek Szymański

Pomimo zniesienia obostrzeń sanitarnych związanych z koronawirusem, pandemia nie zniknęła. Stąd apel szpitala miejskiego w Elblągu oraz zaproszenie do dobrowolnego zaszczepienia się.

Nasze szczepienia są skierowane do wszystkich osób, które się jeszcze tego nie zrobiły lub do podania trzeciej dawki przypominającej. Poza tym skierowaliśmy zaproszenie również do osób, które ukończyły 80. lat i mogą przyjąć tak zwaną drugą dawkę przypominającą, czyli czwartą z kolei szczepionki przeciw COVID-19.

– powiedziała rzecznik placówki Małgorzata Adamowicz.

00:00 / 00:00

Warto dodać, że osoby które przyjęły bądź przyjmą dawkę przypominającą mogą swobodnie podróżować za granicę podczas zbliżających się wakacji. Szczepienie przedłuża ważność certyfikatu covidowego na czas nieokreślony.

W przychodni specjalistycznej przy ulicy Komeńskiego 35 w Elblągu podawany jest preparat firmy Pfizer. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 14 pod numerami telefonów 459 59 59 95 wew. 0 lub 555 33 03 30 wew. 0.

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, szczepienie, szczepionka, przychodnia, koronawirus, COVID-19
Koronawirus: ministerstwo podało tygodniowy raport zakażeń

Od 28 kwietnia do 4 maja potwierdzono 4140 zakażeń koronawirusem i 72 zgony chorych z COVID-19 - podało w środę w tygodniowym zestawieniu Ministerstwo Zdrowia. Zakażenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV