Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

Szlachetna Paczka Elbląg

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – to hasło przyświecające kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W całym kraju wolontariusze typują najuboższe rodzin, a następnie przygotowywane są dla nich specjalne paczki.

– Na Warmii i Mazurach wciąż brakuje wolontariuszy, którzy potrzebni są najpierw do weryfikacji zgłaszanych rodzin, a potem są pośrednikami między rodzinami a darczyńcami – wyjaśnia warmińsko-mazurska koordynatorka Szlachetnej Paczki Emilia Kisielewska.

00:00 / 00:00

Aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki, trzeba wejść na stronę www.superw.pl i wybrać swoje miasto.

00:00 / 00:00

Nadal mogą się też zgłaszać rodziny potrzebujące pomocy. Oficjalna baza takich rodzin będzie udostępniona darczyńcom 21 listopada. Finał akcji odbędzie się w połowie grudnia.

– Potrzebujące rodziny można zgłaszać jeszcze tylko przez kilka dni – mówi współorganizatorka akcji i liderka z Pisza Beata Bazydło.

00:00 / 00:00

W Piszu weryfikowanych jest obecnie ponad sto rodzin. Po zakwalifikowaniu ich do projektu, ich dane pojawią się w specjalnej bazie internetowej na stronie Szlachetnej Paczki.

Ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka organizowana jest już od 15 lat.  W ubiegłym roku do akcji zgłosiło się prawie milion Polaków, którzy łącznie przekazali pomoc rzeczową o wartości ponad 41 milionów złotych. Paczki otrzymało wówczas prawie 20 tysięcy rodzin w całym kraju. Na Warmii i Mazurach było ich 800.

 

(imal/bsc)

 

Dodajmy, że nadal można także zgłaszać rodziny potrzebujące pomocy. Oficjalna baza takich rodzin będzie udostępniona darczyńcom 21 listopada. Finał akcji odbędzie się w połowie grudnia.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szlachetna paczka, wolontariusz
Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy z Warmii i Mazur

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – to hasło ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, która polega na wytypowaniu najuboższych rodzin w kraju, a następnie na przygotowaniu dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV