Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szlachetna Paczka podsumowała miniony rok

Fot. M. Kwiatkowska

923 rodziny w województwie warmińsko-mazurskim znalazły się pod opieką wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W Olsztynie uroczyście zakończono minioną edycję akcji.

– Podczas gali podsumowującej miniony rok wolontariusze otrzymali podziękowania oraz medale za pracę i zaangażowanie w pomoc potrzebującym – mówi Justyna Wyszkowska-Zając, menadżerka operacyjna Szlachetnej Paczki w województwie warmińsko-mazurskim.

Główne zadanie wolontariusza to odwiedzanie rodzin i kwalifikacja do programu Szlachetnej Paczki. Chcemy podziękować wszystkim wolontariuszom za ich zaangażowanie, wielką pracę podczas 21. edycji Szlachetnej Paczki.

00:00 / 00:00

– Pomoc potrzebującym daje dużo satysfakcji, ale też niesie wyzwania – mówi wolontariuszka Maja Domalewska.

Nie wszystkiego się spodziewamy jako wolontariusze. Czasami realia są takie, że człowiek po prostu sobie nie wyobraża. Są takie sytuacje czasami, że człowiek dawno by się poddał, a ci ludzie dalej walczą, dla rodziny.

00:00 / 00:00

– Nasza pomoc ma sens – podkreśla wolontariusz Michał Obacz o jednej z rodzin, które wspiera.

To przede wszystkim pomoc materialna, którą otrzymali, a także spotkanie z wolontariuszami pobudziły w nich pewność siebie, że są ważni. W rozmowie z wolontariuszami mają pewność, że gdy zadzwonią po weekendzie cudów, który odbywa się w grudniu, to zostaną wysłuchani, otrzymają poradę, a także mogą znaleźć pracę – co udało się jednej osobie z rodziny.

00:00 / 00:00

Wolontariusze akcji Szlachetna Paczka opiekują się rodzinami cały rok, pomagają w różnych sprawach – od drobnych, po znalezienie pracy. W minionym roku akcja odbyła się po raz 21.

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, gala, szlachetna paczka
Organizacje pomocowe proszą o wsparcie uchodźców. „Potrzebna jest żywność i chemia”

Osłabł pierwszy entuzjazm, kiedy niemal każdy wspierał zbiórki pomocy Ukraińcom. Organizacje zajmujące się pomocą Ukraińcom apelują o wspieranie zbiórek. Jolanta Markiewicz z olsztyńskiego Banku Żywności dostrzega...

Zamknij
RadioOlsztynTV