Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkolny Związek Sportowy obchodzi 65-lecie działalności. To kuźnia polskich olimpijczyków i mistrzów świata

Fot. Łukasz Węglewski

Najlepsze szkoły oraz najlepsi sportowcy zostali uhonorowani przez wojewodę warmińsko-mazurskiego podczas uroczystości podsumowującej współzawodnictwo sportowe w 2018 roku.

Okazałe trofea otrzymali nie tylko uczniowie. Uhonorowano również sportowców, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki zarówno na arenach sportowych, jak i w dzienniku szkolnym. To główne założenia Szkolnego Związku Sportowego, który obchodzi w tym roku 65-lecie działalności. Nagrodę otrzymał m. in. dwukrotny wicemistrz świata do lat 18 w szachach, Igor Janik z UKS-u Hetmana Elbląg. Wszyscy zgodnie podkreślali, że gdyby nie SZS, nie mielibyśmy tylu olimpijczyków, mistrzów świata czy mistrzów Europy. Odznaczenia otrzymali także nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do rozwoju związku.

Organizację SZS założyli w 1953 roku nauczyciele Wychowania Fizycznego. Początkowo nazywała się ona ZRYW. Nazwę na Szkolny Związek Sportowy zmieniono cztery lata później.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, dzieci, nagrody, Szkolny Związek Sportowy, Igor Janik, 65-lecie
„Kocha czynić dobro i uczy tego dzieci”. Nagroda Dziecięcego Piekarczyka trafiła do Anny Mienickiej

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu Anna Mienicka została piątą w historii laureatką Dziecięcego Piekarczyka. Nagroda przyznawana jest przez młodzież. Otrzymują ją osoby, które...

Zamknij
RadioOlsztynTV