Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sześć firm chce zmodernizować port we Fromborku. Trwa ocena ofert

Port we Fromborku. Fot. pixabay

Urząd Morski w Gdyni rozpoczął ocenę ofert, które wpłynęły na przetarg mający wyłonić wykonawcę modernizacji portu we Fromborku. Zgłosiło się sześć firm.

Urząd Morski zaplanował na ten cel 28 mln złotych, wszyscy zainteresowani mieszczą się w tym budżecie. Zakres prac jest duży.

Zmodernizowany i bezpieczny port ma służyć zarówno turystom, jak i celom gospodarczym, przede wszystkim rybactwu. Chcemy te wszystkie funkcje pogodzić. To konieczne działania, żeby rybołówstwo funkcjonowało w przyszłości

– wyjaśnia dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesław Piotrzkowski.

00:00 / 00:00

Fromborski port przejdzie rewitalizację pirsu, nabrzeży zachodniego i wschodniego. Prace obejmą sam basen portowy, który zostanie pogłębiony do 3 metrów, aby można było obsługiwać w nim statki o większym zanurzeniu. Obecnie oferty bada komisja przetargowa. Wynik zostanie ogłoszony po zakończeniu wszystkich procedur. Wyłoniony wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację prac od momentu zawarcia umowy.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, port, przetarg, wykonawca, modernizacja portu
Kawiarenka Historyczna zaprasza na spotkania

Do Fromborka wracają spotkania Kawiarenki Historycznej i wykłady z cyklu “Frowemburg-Frauenburg-Frombork – Echa historii”. Pierwszym prelegentem po długiej przerwie spowodowanej pandemią będzie miłośnik przeszłości miasta Bogdan...

Zamknij
RadioOlsztynTV