Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef sanepidu apeluje do rodziców: zaszczepmy dzieci już teraz

Nie warto czekać na rozpoczęcie roku szkolnego, żeby zaszczepić dziecko – tak uważa wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie.

Janusz Dzisko apeluje do rodziców, żeby już teraz zaszczepili dzieci przeciwko koronawirusowi, bo po powrocie do szkół może rozpocząć się kolejna fala zachorowań. Im szybciej tym lepiej. Ta zasada dotyczy szczepień przeciwko wszystkim chorobom zakaźnym. Dyrektor sanepidu przypomina też, że na zbudowanie odporności potrzebnych jest około 3 tygodni po szczepieniu.

00:00 / 00:00

Od trzeciego tygodnia września ruszą w szkołach punkty szczepień dla uczniów powyżej 12. roku życia – zapowiada Ministerstwo Edukacji i Nauki. Szef resortu edukacji podpisał (w piątek) rozporządzenie, które przywraca stacjonarny tryb nauczania w szkołach od września. Jeżeli liczba zakażeń koronawirusem będzie szybko rosła, nie wykluczony jest powrót do nauki w formie zdalnej.

Od 7 czerwca rodzice mogą indywidualnie rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, sanepid, uczniowie, rodzice, Janusz Dzisko, szczepionka, fala, koronawirus
Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Coraz więcej osób na kwarantannie

W ciągu minionej doby w Polsce wykryto 222 zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarła jedna zakażona osoba. W Warmińsko-Mazurskiem jest 10 nowych przypadków - trzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV