Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef Remedium usłyszał zarzuty

Wierzyciele olsztyńskiej spółki Remedium mają 3 miesiące na zgłaszanie roszczeń.

Prokuratura postawiła dwa zarzuty szefowi olsztyńskiej spółki Remedium – Doradcy Finansowi. Sylwester L. miał naruszyć prawo bankowe i ustawę o rachunkowości.

Przedstawiliśmy zarzut prowadzenia, w latach 2007-2013, działalności bez zezwolenia polegającej na gromadzeniu pieniędzy od osób fizycznych, by potem udzielać z nich pożyczek innym osobom – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Mieczysław Orzechowski. Drugi zarzut dotyczy niezłożenia sprawozdania finansowego do Krajowego Rejestru Sądowego za 2011 rok.

Sylwester S. nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Mężczyzna ma zakaz opuszczania kraju i musi zapłacić 10 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Grozi mu do 3 lat wiezienia i grzywna do 5 milionów złotych. Prokuratorskie śledztwo w sprawie Remedium prowadzone jest od września. Do tej pory przesłuchano 160 świadków, w tym 110 pokrzywdzonych, którzy wpłacili na lokaty od kilkudziesięciu tysięcy do miliona złotych. Prokuratura planuje przesłuchać kolejnych ponad stu pokrzywdzonych w całym kraju.

Spółka Remedium – Doradcy Finansowi oferowała kredyty, zakładanie lokat i inwestowanie w energetykę wiatrową. Jesienią ubiegłego roku jej klienci zaczęli mieć problemy z odzyskaniem swoich pieniędzy. 13 lutego sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki. Wezwał wierzycieli, by w ciągu trzech miesięcy zgłaszali wierzytelności sędziemu komisarzowi. Wzory dokumentów, z których mogą skorzystać są na stronach internetowych Sądu Rejonowego w Olsztynie. (pap/kk/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Remedium
Wierzyciele składają roszczenia

Wierzyciele olsztyńskiej spółki Remedium - Doradcy Finansowi mają 3 miesiące na zgłaszanie roszczeń sędziemu komisarzowi. Sąd wyznaczył do tego Joannę Bury, syndykiem upadłości jest Michał Kalita....

Zamknij
RadioOlsztynTV