Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef NFZ w regionie: niepokoi mały odsetek zaszczepionych dzieci

Fot. PAP/Leszek Szymański

W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło ponad 9 milionów 300 tysięcy osób. Dziś (25 stycznia) rozpoczęto wystawianie skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 16 rok życia.

Obecnie na Warmii i Mazurach przeciw koronawirusowi zaszczepionych jest ponad 54 procent uprawnionych do tego osób. Jak mówi dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ Andrzej Zakrzewski, najbardziej niepokoi mały odsetek zaszczepionych dzieci.

W ubiegłym tygodniu zaszczepionych było około 8 tysięcy dzieci, więc niedużo. Najważniejszym argumentem jest fakt, że nasze dziecko będzie zaszczepione.

00:00 / 00:00

W województwie warmińsko-mazurskim szczepienia wykonuje ponad 300 punktów.

Punktów populacyjnych jest 208, oprócz tego są punkty w szpitalach oraz punkty wyjazdowe. Zespoły dojeżdżają też, aby zaszczepić pacjentów. Praktycznie możemy się wszędzie zaszczepić.

00:00 / 00:00

Aby zapisać się na szczepienie można wysłać SMS o treści SzczepimySie pod numer 880 333 333 lub zadzwonić na specjalną infolinię 989. Można także skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub samodzielnie zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta.

.
Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, młodzież, szczepienia, koronawirus
Od dziś krótsza kwarantanna. Ze zmian cieszą się pracodawcy

Od dziś (wtorek) obowiązuje krótsza kwarantanna po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. Potrwa 7 dni, a nie – jak dotychczas – 10. Zmiana powoduje, że osoby,...

Zamknij
RadioOlsztynTV