Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef kancelarii premiera: opóźnianie przekopu Mierzei Wiślanej to działanie na szkodę Polski

W tym miejscu powstanie kanał przez Mierzeję Wiślaną. Fot. Urząd Morski w Gdyni

Interes Polski polega na tym, by przekop przez Mierzeję Wiślaną został jak najszybciej zrealizowany i by ta inwestycja zakończyła się sukcesem. Jakiekolwiek opóźnianie jej jest działaniem na szkodę państwa polskiego – powiedział szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk.

Odniósł się w ten sposób do doniesień, że belgijscy europosłowie wzywają Komisję Europejską do interwencji w sprawie przekopu. Podkreślił, że stanowisko rządu jest niezmienne, bo w jego ocenie przyniesie to szereg korzyści, zarówno gospodarczych, jak i politycznych.

Do doniesień na temat działań belgijskich ekologów odniósł się także Kazimierz Smoliński z PiS.

Inwestycja jest nie na rękę Kremlowi i nagle ekolodzy z całej Europy zaczynają protestować. Ale mam dla ekologów wiadomość – przekop powstanie

– napisał poseł na Twitterze.

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około 1 km długości i 5 metrów głębokości. Umożliwi wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m. Budowa kanału ma potrwać do 2022 roku.

 

Źródło: PAP
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Mierzeja Wiślana, komisja europejska, Michał Dworczyk
„Budowa nie będzie uciążliwa dla mieszkańców Mierzei Wiślanej”. W piątek wykonawca przekopu przejmuje plac budowy

Plac budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną zostanie przekazany wykonawcy w piątek - poinformowała rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska. Nową drogę wodną łączącą Zatokę Gdańską...

Zamknij
RadioOlsztynTV