Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczytno zbuduje blok z mieszkaniami komunalnymi

Panorama Szczytna, fot. K. Pakulnicki

W Szczytnie będą budowane bloki z mieszkaniami komunalnymi. Miasto otrzymało na to 1 milion 100 tysięcy złotych dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe pieniądze wyłoży z własnej kasy, a docelowo chce zbudować trzy bloki komunalne.

Sekretarz miasta Szczytno Lucjan Wołos poinformował, że blok komunalny stanie w południowej części miasta przy ul. Sobieszczańskiego, na działce należącej do samorządu.

Budowę chcemy zacząć wiosną, mamy nadzieję, że za rok pierwszy blok z 18 mieszkaniami będzie gotowy

– powiedział Wołos. Dodał, że projekt budowlany jest już gotowy, miasto zarezerwowało także w swoim budżecie pieniądze na inwestycję.

Blok z mieszkaniami komunalnymi jest pierwszym tego rodzaju od 12 lat, jaki zbuduje samorząd Szczytna.

Dotąd nie było wsparcia ze strony państwa dla tego typu inwestycji, dlatego się ich nie podejmowaliśmy. Teraz dostaliśmy 30 proc. dofinansowania, to spora kwota

– podkreślił Wołos. Z szacunków miasta wynika, że zbudowanie bloku z 18 mieszkaniami komunalnymi będzie kosztowało 3,6 mln zł. W ocenie Wołosa nowe lokale komunalne otrzymają ci, którzy najdłużej w mieście oczekują na mieszkanie i nie zalegają z opłatami za mieszkanie, które obecnie zajmują. Kolejka oczekujących na mieszkanie komunalne od lat jest w Szczytnie długa i się nie skraca – przyznał samorządowiec.

Docelowo na działce przy Sobieszczańskiego miasto chce zbudować trzy bloki z mieszkaniami komunalnymi. Na razie nie wiadomo, kiedy powstaną kolejne dwa budynki.

(kan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno, mieszkania komunalne, Bank Gospodarstwa Krajowego
Przedświąteczna zbiórka krwi w Szczytnie

18 litrów krwi oddali honorowi krwiodawcy podczas przedświątecznej akcji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odpowiedziało niemal...

Zamknij
RadioOlsztynTV