Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczytno inauguruje Rok Krzysztofa Klenczona. „To tu zaczęła się jego muzyczna droga na szczyt”

Figura Krzysztofa Klenczona w Szczytnie, fot. Sławomir Ostrowski

Pomnik Krzysztofa Klenczona w Szczytnie

W Szczytnie odbędzie się uroczysta inauguracja Roku Krzysztofa Klenczona. Artysta przez lata związany był z tym miastem i tu spoczęły jego prochy.

Mija 40. rocznica śmierci wybitnego muzyka, członka zespołów: Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary czy Trzy Korony. Zginął w Stanach Zjednoczonych w wypadku samochodowym.

Jak mówi burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, w czasie obchodów Roku Krzysztofa Klenczona zaplanowano około 40 różnych wydarzeń, które w sumie potrwają do stycznia przyszłego roku. Będą to festiwale, konkursy plastyczne, wystawy, plener malarski, regaty żeglarskie i gry miejskie. W planach jest także zlot fanów Krzysztofa Klenczona i rajd jego imienia.

Inauguracja Roku Krzysztofa Klenczona rozpocznie się o godzinie 11.30 złożeniem kwiatów pod pomnikiem artysty przy budynku Miejskiego Domu Kultury. W południe na Placu Juranda wybrzmi piosenka „Biały Krzyż” w ramach akcji „Minuta dla Krzysztofa Klenczona”. Organizatorzy namawiają, by w tym samym czasie jak największa liczba osób odtworzyła ten utwór w hołdzie talentowi artysty.

Na miejscowym cmentarzu zostanie złożona wiązanka na grobie Krzysztofa Klenczona. O godz. 18 rozpocznie się koncert on-line najpopularniejszych utworów muzyka.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno
Oszust internetowy w rękach policji. Usłyszał 36 zarzutów

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 19-letniego oszusta internetowego ze Szczytna. Śledczy dotarli do 36 pokrzywdzonych osób i właśnie tyle zarzutów usłyszał oskarżony. Jak powiedziała...

Zamknij
RadioOlsztynTV