Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn szlifują formę na obozie przygotowawczym

Fot. A.Dembińska

Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn zwierają szyki przed kolejną rundą pierwszej ligi. Wyjechali dziś na niemal tygodniowy obóz przygotowawczy do Rynu.

Pierwszą rundę rozgrywek Warmiacy zakończyli na trzeciej pozycji w tabeli. Początkowo przebojem weszli w nowy sezon wygrywając m.in. z silną Nielbą Wągrowiec, by zaliczyć później kilka wpadek z rywalami teoretycznie słabszymi.

Podopieczni Jarosława Knopika mają pracować przede wszystkim nad zmianami taktycznymi. Szkoleniowiec zapowiada, że przez pięć dni jego zawodników czeka dziesięć praktycznych jednostek treningowych, a pięć zostanie poświęcone teorii – to dziennie dwa treningi w hali i jedna videoanaliza. Na obóz nie pojechał Sebastian Koledziński, który niedawno rozwiązał kontrakt z Warmią. Dodatkowo wciąż kontuzjowany jest Szymon Hegier. Trener wyjaśnia, że dysponuje wystarczającą liczbą zawodników na konkretnych pozycjach. Klub nie planuje w najbliższym czasie dodatkowych transferów. Po obozie Warmiacy będą mieli wolny weekend. 13 stycznia wracają do przygotowań we własnych obiektach.

Olsztyński pierwszoligowiec w połowie stycznia weźmie udział w turnieju w Korszach. Warmiaków czeka ją też sparingi. Pierwszy mecz ligowy w nowym roku zagrają natomiast 2 lutego. We własnej hali podejmą Mazura Sierpc, swojego sąsiada w tabeli.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, sport, szczypiorniści
Wielokrotny mistrz kraju rywalem AZS-u UWM Olsztyn w ćwierćfinałach Pucharu Polski

Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2020. Najwięcej radości wzbudziło ono zapewne wśród pierwszoligowców, którzy w swoich halach będą gościli dwie obecnie najmocniejsze...

Zamknij
RadioOlsztynTV