JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Szczypiorniak Olsztyn lepszy od KPR Gryfino. „To ważna wygrana, bo nie byliśmy faworytami”

Kolejne zwycięstwo drugoligowego Szczypiorniaka. Tym razem na własnym parkiecie pokonali KPR Gryfino 27:25.

– Liczyła się tylko wygrana – przyznaje trener olsztynian, Daniel Żółtak:

Pierwsza połowa nie układała się po naszej myśli. Oddaliśmy prowadzenie, mnóstwo sytuacji przestrzeliliśmy, nie wykorzystywaliśmy sytuacji sam na sam. W drugiej połowie chłopaki pokazali charakter, walkę, pomogli bramkarze i udało się wygrać dwiema bramkami. Cieszymy się, bo nie byliśmy faworytami w tym meczu.

00:00 / 00:00

Liderem zespołu jest jego świeży nabytek – doświadczony Radosław Dzieniszewski. Jak czuje się w nowym miejscu?

Jest fajnie. Wiadomo, sam muszę się dostosować do chłopaków, mam nadzieję, że wnoszę trochę doświadczenia. Z tygodnia na tydzień prezentujemy się coraz lepiej. Widać, że ten zespół żyje. Mam nadzieję, że stworzymy tutaj piłkarską rodzinę.

Dodajmy, że na inaugurację sezonu inny drugoligowiec z Warmii i Mazur – Jeziorak Iława przegrał u siebie 31:36 z Hagardem Strzałkowo.

Autor: K. Piasecki
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Daniel Żółtak, Szczypiorniak Olsztyn
Ich umiejętności dostrzegł Sławomir Szmal. Dwaj bramkarze z Olsztyna powołani na konsultację kadry Polski

Dwóch bramkarzy z Olsztyna zostało powołanych na specjalistyczną konsultację przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, która na początku października odbędzie się w Płocku. W tym gronie...