Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczepionkę przeciw COVID-19 przyjęło ponad 140 tysięcy osób. W regionie kończą się szczepienia grupy zero

Ponad 140 tysięcy osób w województwie warmińsko-mazurskim jest już zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Zakończono szczepienia grupy zero, czyli medyków i personelu medycznego. Preparat przyjęła też zdecydowana większość nauczycieli. W środę (10 marca) rozpoczną się szczepienia osób przewlekle chorych. Dodatkową pulą zaszczepione zostaną także osoby urodzone w 1952 roku – mówi Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody.

Otrzymaliśmy 10 tysięcy szczepionek Astra Zeneca, które zostaną przeznaczone na szczepienia populacyjne osób w wieku 69 lat. Trwa rejestracja tych osób w szpitalach węzłowych.

Ponad 46 tysięcy mieszkańców Warmii i Mazur przyjęło drugą dawkę preparatu.

Najwięcej szczepień w regionie wykonano dotąd w Olsztynie – 32 991, z czego 11 320 drugą dawką. Ostatniej doby w tym mieście zaszczepiono 347 mieszkańców, wszyscy oni otrzymali pierwszą dawkę preparatu.

Na Warmii i Mazurach utrzymuje się trudna sytuacja epidemiczna. Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia we wtorek przybyło 835 zakażonych koronawirusem. Zmarło 21 osób – pięć wskutek COVID-19, a 16 w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W regionie kolejny raz zanotowano najwyższy w kraju współczynnik zakażeń – 5,88 na 10 tys. mieszkańców. Ze względu na koronawirusa hospitalizowanych jest 854 pacjentów, a 107 chorych jest podłączonych do respiratorów.

Decyzją rządu od 27 lutego na Warmii i Mazurach obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Zamknięto m.in. hotele, baseny, muzea, kina i galerie handlowe, klasy I-III powróciły do nauki zdalnej, a od 13 do 20 marca ma być wprowadzone nauczanie hybrydowe.

Dodatkowa pula preparatu AstraZeneca. Sprawdź, gdzie można zapisać się na szczepienie

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego od poniedziałku mogą odbierać maseczki przekazane z puli Agencji Rezerw Strategicznych.

Rozpoczyna się dystrybucja maseczek z Agencji Rezerw Strategicznych. Gdzie można je odebrać?

Autor: M. Kwiatkowska / M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, szczepionka, koronawirus
Zamknięty urząd pracy w Giżycku. Dziś wszyscy urzędnicy robią wymazy

Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku jest dziś zamknięty. Chociaż ma to związek z koronawirusem, nie chodzi o zachorowania, tylko o profilaktykę. Na stronie internetowej urzędu można...

Zamknij
RadioOlsztynTV