Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczepienia poza kolejnością i polityczne podsumowanie minionego roku w regionie. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Krzysztof Kaszubski w studiu Radia Olsztyn

Gospodarzem audycji publicystycznej My,Wy, Oni był Krzysztof Kaszubski. Z zaproszenia skorzystali:

  • Łukasz Tulwiński – Konfederacja
  • Gustaw Marek Brzezin – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Monika Falej – posłanka Lewicy
  • Anna Wasilewska – posłanka Platformy Obywatelskiej
  • Jerzy Szmit – Prawo i Sprawiedliwość

Goście audycji komentowali zaszczepienie celebrytów przeciwko COVID-19 poza kolejnością.

Łukasz Tulwiński – Konfederacja

Celebryci starają się być grupą specjalną i uprzywilejowaną. Nie mam na to słów (…) Jestem oburzony, bo dzisiaj się dowiedziałem, że moi dziadkowie w wieku 88 i 81 lat zachorowali na koronawirusa i bardzo się obawiam o ich zdrowie (…) Jest hierarchia i kolejka (…) nie wolno pchać się przed szereg (…) Wstyd (…).

Gustaw Marek Brzezin – PSL

Sytuacja szczepień poza kolejnością jest bardzo złożona. Jest wiele tłumaczeń i niejasności. Z jednej strony celebryci byli zachęcani, z drugiej strony wskazywane są nadwyżki z podziału szczepionki. Podejrzewam, że działano w dobrej wierze (…) Jestem za tym, żeby nie było wyjątków.

Monika Falej – Lewica

Trzeba się szczepić zgodnie z terminami wyznaczonymi przez Narodowy Program Szczepień. Problem polega na szczepieniu poza kolejnością. Kiedy aktorzy, czy europoseł Leszek Miller będą szczepieni drugą dawką, to personel medyczny ryzykujący zdrowiem i życiem, bo nie otrzymał nawet pierwszej dawki. To godne potępienia (…) Pełną odpowiedzialność za ten chaos ponosi rząd (…)

Anna Wasilewska – PO

Dokładnie przeczytałam Narodowy Program Szczepień. Nie jest tam precyzyjnie określone jak mogłaby wyglądać ścieżka szczepień. Mówimy o 18 celebrytach, którzy zostali zaproszeni do szczepień i nie uważali, że to jest coś złego (…) Ja gdybym dostała taką propozycję zastanowiła bym się mocno.

Jerzy Szmit – PiS

Odeszło wielu naszych przyjaciół i znajomych. Każdy z nas gdy mówimy o pandemii myśli o członkach rodzin, przyjaciołach i ludziach ważnych dla Polski. Tym bardziej bolą takie zachowania celebrytów. To nie jest problem liczby zaszczepionych celebrytów, nie możemy brać z nich przykładu. Mówimy tu o przysłowiowych znajomych króliczka (…)

Goście audycji My, Wy, Oni podsumowali także miniony rok w województwie warmińsko-mazurskim.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Monika Falej, Jerzy Szmit, WY, Krzysztof Kaszubski, my, oni, publicystyka, Anna Wasilewska, Gustaw Marek Brzezin
Ponad 5 miliardów złotych na drogi i ponad miliard na kolej. Ile wydano na tegoroczne inwestycje w regionie?

W Olsztynie podsumowano wydatki z budżetu państwa, które w kończącym się roku wsparły modernizację infrastruktury na Warmii i Mazurach. Ponad 5 mld zł wydano na drogi,...

Zamknij
RadioOlsztynTV