Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szajka tytoniowa rozbita! To finał akcji prowadzonej przez Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Fot. W-M OSG

Do Sądu Rejonowego w Mławie wpłynął akt oskarżenia przeciwko grupie przestępczej, zajmującej się nabywaniem i wprowadzaniem do obrotu papierosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

To finał dochodzenia prowadzonego od 2017 roku przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie. Wartość zatrzymanych towarów akcyzowych to 550 tysięcy złotych.

Zamieszanych w nielegalny proceder było 5 mężczyzn i kobieta, mieszkańcy województwa dolnośląskiego, łódzkiego i lubelskiego. Trzech mężczyzn w wieku 32, 47 i 48 lat stanie przed sądem za nabywanie, przechowywanie oraz wprowadzanie do obrotu papierosów z podrobionymi znakami towarowymi. Natomiast 38- i 47-letni mieszkańcy województwa łódzkiego odpowiedzą za pilotowanie pojazdu z nielegalnymi papierosami.

Wszystkim oskarżonym grozi wysoka kara grzywny. Natomiast dwóm mieszkańcom województwa lubelskiego i 48-latkowi z Dolnego Śląska za wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

Fot. W-M OSG

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papierosy, straż graniczna, tytoń, grupa przestępcza
Jechał samochodem wypełnionym workami z nielegalnym tytoniem. Mężczyzna trafił do aresztu

Do aresztu trafił mężczyzna, który przewoził samochodem 20 worków z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Mieszkańca powiatu iławskiego policjanci zatrzymali w Lubawie podczas kontroli drogowej....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV