Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szachowe zmagania w Elblągu. Do wygrania pieniądze i punkty Grand Prix

Fot. J. Sulecki

W Elblągu po raz pierwszy odbyły się zawody PGNiG Termika Pucharu Polski w szachach.

Jak zauważa jedna z tegorocznych uczestniczek rywalizacji Lidia Czarnecka, choć to męska dyscyplina sportu, to w szachy zaczyna grać coraz więcej kobiet.

Niewątpliwie w szachy gra więcej mężczyzn i trzeba podkreślić, że mają oni o wiele, wiele lepsze wyniki. Przykładowo mistrzyni świata nie ma porównania z poziomem mistrza świata. I choć jest to w pewien sposób uprzywilejowane w kontekście zdolności umysłowych, to myślę, że i kobiety i mężczyźni są w stanie rywalizować w szachach, choćby w celu sprawienia sobie przyjemności.

00:00 / 00:00

Na najlepszych uczestników czekały nagrody – podkreślił tegoroczny sędzia główny Maciej Cybulski.

Do wygrania oprócz pieniędzy są punkty Grand Prix. Oznacza to, że zawodnicy w każdej edycji rywalizują o nagrody o wartości 50 tysięcy złotych, a następnie po rozegranych czterech turniejach o pulę nagród w wysokości stu tysięcy złotych dla zwycięzców Grand Prix.

00:00 / 00:00

Uczestnicy rywalizowali także w Turnieju Szachów Błyskawicznych, w których każdy z zawodników podczas jednej partii gry ma do dyspozycji tylko 10 minut.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szachy, sport, Elbląg
„Oby to był punkt zwrotny”. Olimpia wróciła z Wronek trzeba punktami

Olimpia Elbląg w końcu z trzema ligowymi punktami w 2022 roku. Żółto-biało-niebiescy wygrali we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań 2:0. Bramki zdobyli Michał Czarny w 73....

Zamknij
RadioOlsztynTV