Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szable Kilińskiego trafiły do najlepszych. Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości świętuje 75-lecie powstania

Rozdano Szable Kilkińskiego

W Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości zrzeszeni są przedstawiciele niemal 150 zawodów.

Kondycja poszczególnych branż, zwłaszcza po doświadczeniu pandemii, jest różna, ale wierzymy w przyszłość rzemiosł. Rzemiosło nadal podtrzymuje tradycje, nadal istnieje, nadal jest. Kondycja jest różna, ale przeżyliśmy pandemię i wygląda to nie najgorzej. Rzemieślnicy, jak i nasza organizacja otrzymały pomoc, może niewystarczającą, ale trzeba teraz się starać, żeby odrabiać straty

– podkreśla prezes Izby Antoni Górski.

00:00 / 00:00

Z okazji jubileuszu 75-lecia, Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, czterem swoim członkom wręczyła najważniejsze odznaczenia rzemieślnicze – szable Kilińskiego. Wśród nich jest Edward Baliński, który od 55 lat pracuje jako tapicer w Olsztynie. Jak mówi, ostatnio znów jest więcej pracy, bo ludzie zaczynają doceniać jakość mebli wykonanych przez rzemieślników.

Ludzie chcą odnawiać meble, bo nie chcą nowoczesnych. Załamują się, bo przynoszą po roku, a to to się złamało, albo co innego. Dla nas to lepiej, bo więcej roboty. Chociaż i tak jest jej dużo.

00:00 / 00:00

Z okazji jubileuszu prezes Izby Antoni Górski otrzymał przyznany przez prezydenta Andrzeje Dudę – Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. W uroczystej gali z okazji święta Izby uczestniczyli m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

.
Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jubileusz, rzemieślnik
Wyjątkowy jubileusz państwa Kucewiczowów. „To już 50 lat, dzieci duże, a my ciągle młodzi”

Są ze sobą ponad pół wieku, dziś zostali uroczyście wyróżnieni. Małżonkowie Krystyna i Witold Kucewiczowie odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Statystyki pokazują, że małżeństw z...

Zamknij
RadioOlsztynTV