Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

System ostrzegawczy na Wielkich Jezior Mazurskich uruchomiony

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wydał komunikat nawigacyjny, w którym poinformował o otwarciu dla żeglugi drogi wodnej rzeki Pisy od jeziora Roś do ujścia Pisy do Narwi oraz Systemu Wielkich Jezior Mazurskich.

Wydanie komunikatu nawigacyjnego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku o otwarciu dla żeglugi drogi wodnej rzeki Pisy od jeziora Roś do ujścia Pisy do Narwi oraz Systemu Wielkich Jezior Mazurskich jest oficjalnym uruchomieniem sezonu dla żeglarzy.

W tym samym komunikacie poinformowano, że wznowiono działalność systemu ostrzegawczych masztów pogodowych ustawionych na całym Szlaku Wielkich Jezior. Dodano, że niebezpieczne miejsca poza szlakiem oznakuje w najbliższym czasie Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W komunikacie nawigacyjnym o otwarciu szlaków wskazano także godziny pracy mazurskich śluz (dwie Guzianki, Karwik i Przerwanki) oraz głębokości tranzytowe na szlaku, przy których będzie on otwarty.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich wiedzie z północy od Węgorzewa na południe do Pisza. Główny szlak liczy nieco ponad 110 km drogi wodnej; niektóre jeziora połączone są kanałami.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w żegluga, Wielkie Jeziora Mazurskie, droga wodna, szlak Wielkich Jezior Mazurskich
Bezpieczna majówka na mazurskich jeziorach

Udana majówka na Wielkich Jeziorach Mazurskich. MOPR nie odnotował do tej pory żadnych poważnych zdarzeń. Ratownicy MOPR mieli do czynienia z kilkunastoma interwencjami technicznymi na szlaku...

Zamknij
RadioOlsztynTV