Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Synoptycy ostrzegają: przez region przejdą burze z gradem

Burza. Fot. pixabay

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem we wschodniej części Polski. Najsilniejsze burze wystąpią, między innymi na Warmii i Mazurach.

Oprócz województwa warmińsko-mazurskiego burze przejdą też przez Podlasie, Lubelszczyznę i wschodnią część Mazowsza – przekazał rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Dla czterech województw wydano ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Podczas burz wystąpi intensywny opad deszczu, miejscami do 30-35 litrów wody na metr kwadratowy. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 65 metrów na godzinę. Może wystąpić również grad o średnicy do 2 centymetrów.

00:00 / 00:00

Burze będą zanikać przed północą.

Według IMGW najbliższe dni na północy Polski mają być trochę chłodniejsze, od 15 do 17 stopni. W przyszłym tygodniu temperatura może przekroczyć 28 stopni.

 

Autor: K. Kantor za IAR
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, grad, burze
IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 9 powiatów w województwa warmińsko-mazurskiego.Synoptycy prognozują burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne...

Zamknij
RadioOlsztynTV