Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Święto muzyki na ulicach najstarszej dzielnicy w Elblągu

Fot. J. Sulecki

Z okazji przypadającego w najbliższy wtorek dnia muzyki, dziś w Elblągu zorganizowano miejskie Święto Muzyki. Impreza odbyła się po raz czwarty.

To inicjatywa skierowana do wszystkich, którym blisko do różnorakiej muzyki – tłumaczy jeden z organizatorów wydarzenia Wojciech Minkiewicz ze Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest.

Niezależnie od tego, czy jest się zawodowcem, czy też amatorem muzykę po prostu się kocha i potrafi co nieco zagrać lub zaśpiewać. Chcemy się przede wszystkim podzielić swoim talentem z innymi.

Jednym z tegorocznych muzyków była Barbara Misiewicz, która zaprezentowała zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesną na wiolonczeli.

Od dawna interesowało mnie granie w nietypowych miejscach i stąd moje chętne wychodzenie poza ramy tradycyjnego koncertowania.

Posłuchaj relacji Jana Suleckiego

Na Elbląskie Święto Muzyki zjechali wykonawcy z różnych części kraju. Do wieczora na ulicach Starego Miasta można posłuchać praktycznie wszystkich gatunków muzyki.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, kultura, Elbląg, występy, Święto Muzyki, wykonawcy
Długi weekend w Elblągu i okolicach. Policja podaje pierwsze statystyki

W Elblągu i okolicach długi weekend na drogach i wodzie przebiega spokojnie. Policjanci sprawdzają przestrzeganie przepisów przez zmotoryzowanych oraz trzeźwość kierowców. Jaki jest bilans połowy długiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV