Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Święta na drogach WiM: 3 ofiary śmiertelne, 21 rannych

Fot. Łukasz Węglewski

Od Wigilii na drogach naszego regionu doszło do 15 wypadków drogowych, w wyniku których 3 osoby zginęły, a 21 zostało rannych.

Dzisiaj ostatni dzień trwających działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2015”. Przed nami powroty, zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Nidzica
Do pierwszego tragicznego wypadku drogowego doszło drugiego dnia świąt na ulicy Kolejowej w Nidzicy. Kierujący volkswagenem, 24-letni mieszkaniec Nidzicy, jechał w kierunku miasta. Z nieustalonych przyczyn zjechał na chodnik, a następnie uderzył w drzewo, wypadł z pojazdu i poniósł śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Rogiedle
Do kolejnego tragicznego wypadku doszło na drodze W-593 w pobliżu miejscowości Rogiedle, gdzie osobowy ford uderzył w drzewo. Policjanci ustalili, że kierująca fordem, na prostym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn zjechała na lewą stronę drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. 45-letnia pasażerka osobówki na wskutek poniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. 33-letnia kierująca i jej 3-letnia córka z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitali.

Borki Wielkie
Na krajowej „16”, w okolicy miejscowości Borki Wielkie 71-letni kierowca osobowego fiata, jadąc „pod prąd”, lewym pasem, drogi dwujezdniowej, w kierunku Sorkwit zderzył się z nadjeżdżającym fordem. 71-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Czteroosobowej rodzinie podróżującej fordem nic się poważnego nie stało.

(kwp/karp/łw)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek
Tragiczny dzień na drogach Warmii i Mazur

Na drogach Warmii i Mazur doszło do trzech śmiertelnych wypadków. Po południu na dwupasmowym odcinku krajowej 16 między Biskupcem a Mrągowem koło Borek Wielkich, daewoo tico...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV