Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Świąteczny weekend warmińsko-mazurskich terytorialsów

Fot. 4 W-M BOT

4.Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej obchodzi swoje święto.

Po raz drugi żołnierze naszej formacji obchodzą swój dzień – a jest co świętować, bo jest nas coraz więcej – podkreśla dowódca pułkownik Mirosław Bryś.

00:00 / 00:00

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele w Bartągu. Później odbył się uroczysty apel z udziałem specjalnych gości – kapitana Jerzy Widejko ps. „Jureczek” – najmłodszy żołnierz 3.Wileńskiej Brygady Armii Krajowej oraz rodzina patrona jednostki kapitana Gracjana Klaudiusza Fróga ps. „Szczerbiec”. Uczestnicy złożyli kwiaty przy pomniku upamiętniającym Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości, w hołdzie żołnierzom 3.Wileńskiej Brygady AK i ich dowódcy. Został także odczytany również Apel Pamięci.

Podczas święta brygady nie zabrakło wyjątkowych gości – mówi szeregowy Monika Jabłońska-Buder.

W niedzielę dalszy ciąg uroczystości. O godz. 11 żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy pełnią służbę w czterech batalionach w Olsztynie, Morągu, Braniewie i Giżycku, spotkają się na uroczystym apelu w olsztyńskiej jednostce.

W uroczystości wezmą udział m.in. wojewoda warmińsko-mazurski, prezydent Olsztyna oraz przedstawiciele służb mundurowych. Po apelu odbędzie się piknik integracyjny.

Fot. 4 W-M BOT

Fot. 4 W-M BOT

Fot. 4 W-M BOT

Fot. 4 W-M BOT

Fot. 4 W-M BOT

Fot. 4 W-M BOT

Fot. 4 W-M BOT

Fot. 4 W-M BOT

Fot. 4 W-M BOT

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święto, Wojsko Polskie
Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wojewódzkie obchody święta rycerzy Floriana zorganizowano w Stoczku Klasztornym

Uroczystości w Stoczku Klasztornym w powiecie lidzbarskim rozpoczęła msza pod przewodnictwem metropolity warmińskiego, arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Po nabożeństwie  odbył się uroczysty apel podczas, którego z koncertem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV