Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świąteczne spotkanie w urzędzie wojewódzkim. Służby podsumowały trudny i pracowity rok

Fot. A. Skrago

Czas składania życzeń i podziękowań – chwilę przed Bożym Narodzeniem w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się świąteczne spotkanie przedstawicieli służb i urzędników.

– To podsumowanie właściwie dwóch ostatnich lat, bo z powodu obostrzeń sanitarnych takie wigilijne spotkanie nie odbyło się w zeszłym roku. To był trudny czas – podkreślał wicewojewoda Piotr Opaczewski.

Te dwa lata były okresem bardzo ciężkiej próby i pracy dla wszystkim. Zarządzanie kryzysowe koordynowało wszystkie tematy związane z pandemią, pomocą dla uchodźców, teraz z dystrybucją węgla. To jest bardzo dużo pracy i duży sprawdzian dla urzędu, który służby i urzędnicy zdali.

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

– To był wyjątkowo intensywny rok pracy – zaznaczył nadbrygadier Tomasz Komoszyński, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

To jest kolejny rok z rekordem. Ubiegły rok zakończyliśmy na rekordowej liczbie 23 300 zdarzeń. W tej chwili, a rok się jeszcze nie skończył, mamy już ponad 25 tys. Na pewno mieliśmy dużo więcej pracy – nowe zadania, walka z COVID-em, pomoc walczącej Ukrainie, wspieranie strażników granicznych i policji w zabezpieczeniu granicy.

00:00 / 00:00

– Ten mijający rok był bardzo dobry, jeśli chodzi o działalność regionalnej policji – uważa natomiast Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek.

Jest zdecydowanie bezpieczniej niż w latach ubiegłych. Osiągnęliśmy w większości mierników, które są monitorowane przez Komendę Główną Policji najlepsze wyniki w kraju. To świadczy, że policjanci dbają o bezpieczeństwo w naszym województwie i wszyscy możemy czuć się tutaj bezpieczni. (…)

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w podsumowanie roku, spotkanie świąteczne, Piotr Opaczewski
P. Opaczewski: fake newsy to element wojny hybrydowej

Władze Elbląga oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo cywilne wzięły udział w specjalnym szkoleniu m.in. na wypadek działań terrorystycznych. Dużo miejsca poświęcono także tematowi dezinformacji w mediach....

Zamknij
RadioOlsztynTV