Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świąteczne paczki trafiły do kombatantów i żołnierzy podziemia niepodległościowego

Fot. J. Sulecki

Kombatanci i żołnierze podziemia antykomunistycznego z Elbląga otrzymali wielkanocne paczki. To tradycyjna, coroczna akcja.

Jedną z osób, do których trafiły prezenty, jest żołnierz Armii Krajowej por. Wacław Gębka.

Serdecznie dziękuję za pamięć. Teraz mam prawdziwą Polskę, o którą walczyłem. Cieszę się, że przychodzą do mnie Polacy i mnie szanują.

00:00 / 00:00

Podczas wręczania świątecznych upominków obecny był podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

To było bardzo pouczające i wzruszające spotkanie. Pan porucznik pomimo tego, że ma już 95 lat to zachował trzeźwość umysłu i dobrą kondycję.

00:00 / 00:00

O zawartość paczek zadbała fundacja PGNiG. Prezes fundacji Karolina Dłuska podkreśliła, że pamięć o bohaterach jest ważna dla przyszłych pokoleń.

Ten czas jest dla nas wyjątkowy, ponieważ teraz jesteśmy przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Możemy udać się do naszych bohaterów, którzy wywalczyli nam wolność, wywalczyli moją wolność i każdego z nas.

00:00 / 00:00

W spotkaniu z kombatantami uczestniczyła także prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego ppor. Anna Szczepańska:

Dla nich jest to niesamowicie ważne, że my przyjeżdżamy tutaj, aby wręczyć im symboliczne paczki, ale przede wszystkim – aby się z nimi spotkać i złożyć sobie świąteczne życzenia.

00:00 / 00:00

Celem inicjatywy jest podtrzymywanie pamięci o historycznych wydarzeniach oraz żołnierzach, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pomoc, paczka
„Nie jesteście sami”

Od wybuchu wojny pomagamy i jesteśmy świadkami pomocy, którą niosą zwykli ludzie. Niosą ulgę w cierpieniu kobietom i dzieciom, mającym za sobą dramatyczne doświadczenia wojny i...

Zamknij
RadioOlsztynTV