Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świąteczna zbiórka krwi w Elblągu. Tym razem połączona z inną ważną akcją

Fot. A. Skrago

Elbląscy krwiodawcy świętują Dni Honorowego Krwiodawstwa. Robią to w najlepszy sposób, czyli przez akcję poboru krwi.

Ta świąteczna połączona jest z prezentami dla ochotników. Potencjalni dawcy powinni do godziny 14.00 zgłosić się do terenowego oddziału krwiodawstwa przy ul. Bema 80.

System ochrony zdrowia czeka na krew cały czas, jest ona potrzebna do ratowania życia i zdrowia ludzi. Najbardziej potrzebna jest grupa 0Rh-, ponieważ jest to uniwersalny dawca – tłumaczy Małgorzata Załuska, honorowy dawca krwi i jedna z organizatorek elbląskiej akcji.

Jest używana w pierwszej kolejności, jeśli chodzi o wypadki, gdzie nie ma czasu na sprawdzenie, jaką grupę krwi ma ranny.

Tym razem zbiórka krwi połączona jest jeszcze z jedną ważną akcją – będzie można przy okazji wpisać się do bazy dawców szpiku.

Aktualna informacja w sprawie ilości krwi i potrzeb jest dostępna na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Przypomnijmy – krwiodawcą może zostać każda pełnoletnia i zdrowa osoba do 65 roku życia.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, dawca, pobieranie krwi, Dni Honorowego Krwiodawstwa
Mundurowi i mieszkańcy Barcian podzielili się darem życia. Straż graniczna zorganizowała akcję poboru krwi

W wakacje bardziej niż zwykle potrzebna jest krew. Wyjeżdżamy, brakuje dawców, a nagłych wypadków jest więcej. Dlatego na terenie Placówki Straży Granicznej w Barcianach została przeprowadzona...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV