Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świadczenie „Dobry Start”. Od kiedy można składać wnioski?

Fot. Adobe Stock

Od najbliższego piątku, 1 lipca można składać wnioski o świadczenie z programu „Dobry Start” na wyprawkę szkolną. Rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł.

To pieniądze na zakup podręczników, zeszytów i wyposażenia do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych – wyjaśniła Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. Od ubiegłego roku szkolnego świadczenie przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na Warmii i Mazurach w zeszłym roku szkolnym złożono prawie 116 tysięcy wniosków na ponad 163 tysięcy dzieci. Łączna kwota wyniosła prawie 48,5 mln zł.

00:00 / 00:00

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyprawka, Dobry Start
Ostatni dzwonek na szkolną wyprawkę. Masz czas do końca miesiąca

Rodzice uczniów, którzy jeszcze do tej pory nie złożyli wniosku o świadczenie „Dobry start”, mają już niecałe 2 tygodnie by to zrobić. Wniosek o 300 zł...

Zamknij
RadioOlsztynTV