Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Susza wyrządziła szkody w ponad 90 tysiącach gospodarstw

Fot. Pixabay.com

Do tej pory ponad 90 tysięcy gospodarstw dotkniętych zostało skutkami suszy, to ponad 1,5 mln hektarów powierzchni upraw – poinformował w czwartek w Sejmie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

– Poszkodowanych gospodarstw na dzień dzisiejszy, te korekty jeszcze będą, jest 91 tys. 600 gospodarstw. Na dzień dzisiejszy powierzchnia upraw (dotkniętych suszą – PAP) to 1 mln 558 tys. ha – poinformował minister. Dodał, że ta wielkość, czyli areał upraw dotkniętych suszą wzrośnie o „kilkaset tysięcy hektarów”.

Ardanowski dodał, że suszą, która spowodowała ponad 70% strat w uprawach dotkniętych jest ok. 74 tys. ha.

– To pokazuje skalę zjawiska, to pokazuje, że jest to nieszczęście, które dotyczyło dużego obszaru w Polsce i wielu rolników – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Minister ocenił, że obecnie zbawieniem jest deszcz, który powstrzymał degradację roślin późnego zbioru, czyli ziemniaków, buraków, warzyw, części owoców miękkich.

Autor: PAP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnicy, susza
„Susza ma wiele twarzy”. Posłuchaj Bliższych Spotkań

Polskę nawiedziła susza. Wysokie temperatury i niskie opady deszczu sprawiły, że zagrożone są nie tylko uprawy rolnicze, ale również lasy i ogrody. Magdalena Markiewicz – projektantka...

Zamknij
RadioOlsztynTV