Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Superliga znów zawita do Olsztyna (choć na razie tylko na jeden mecz)

Warmiacy zamierzają sprawić niespodziankę na swoim parkiecie. Fot. M. Świniarski

„To będzie małe święto piłki ręcznej w Olsztynie” – tak Marcin Malewski mówi o sobotnim meczu Warmii Energa z superligowym MMTS-em Kwidzyn. W Uranii obie drużyny zmierzą się w 1/16 finału Pucharu Polski.

Pojedynki z drużyną z Kwidzyna w Superlidze znakomicie pamiętają grający w Warmii Radosław Dzieniszewski, Marcin Malewski, Michał Krawczyk, czy Karol Królik. Oba zespoły przed sezonem ścierały się też podczas sparingów, dlatego trudno było zaskoczyć rywala taktyką i o wyniku decydowała forma dnia i charakter.
Warmiacy są po krótkim zgrupowaniu w Rynie, gdzie trener Daniel Żółtak przede wszystkim postawił na budowanie siły na resztę sezonu w I lidze. Do gry powinien wrócić po kontuzji Krawczyk, ale urazu kciuka nabawił się Karol Królik, zaś Marcin Malewski wciąż trenuje indywidualnie.
W zespole MMTS-u – także sporo problemów – głównie finansowych. Zespół opuścili Marek Szpera i Paweł Genda. Pomimo to, MMTS zajmuje obecnie 3. miejsce w grupie granatowej PGNiG Superligi.

Posłuchaj, co o meczu mówi II trener Warmii Energi – Marcin Malewski

Pierwszy gwizdek – w sobotę o 18:00 w olsztyńskiej hali Urania.

K.Piasecka / M.Świniarski / inf. pras.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marcin Malewski, mmts kwidzyn
Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn przygotowują się do drugiej rundy rozgrywek

Pierwszoligowiec ze stolicy Warmii i Mazur po 13 kolejkach jest na 4. miejscu z 22-punktowym dorobkiem. W klasyfikacji generalnej strzelców na 3. pozycji uplasował się Marcin...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV