Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukcesy strażaków sportowców z Warmii i Mazur. Wykazali się odwagą i wytrzymałością

Fot. K. Piasecka

Wyróżniają się wolą walki nie tylko podczas służby, ale także rywalizacji sportowej. Warmińsko-mazurscy strażacy zostali docenieni za międzynarodowe i krajowe sukcesy.

Podczas 28. Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym aspirant Przemysław Kierzenkowski został mistrzem Polski w dwuboju pożarniczym oraz zwycięzcą konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej. Natomiast starszy aspirant Przemysław Żydaczek zajął indywidualnie drugie miejsce w konkurencji pożarniczy tor przeszkód na 100 m. Przyznają, że sport zajmuje ważne miejsce w ich życiu.

Sport jest bardzo ważny, bo wydolność organizmu, cała nasza sprawność jest narzędziem do tego, żeby wykonywać techniczną część naszej pracy. (…) Motywacja płynie z różnych źródeł, ale najważniejsze są cele, które chce się osiągnąć.

Fot. K. Piasecka

Dodajmy, że drużyna z regionu podczas Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dziś (środa) odebrali gratulacje od komendanta wojewódzkiego nadbrygadiera Tomasza Komoszyńskiego i wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego.

To z jednej strony indywidualne sukcesy strażaków. Bardzo mocno podkreśla to cechy charakteru – cechy, które są pożądane w służbie strażackiej – wytrzymałość i odwagę

– powiedział wojewoda.

Z kolei w Portugalii zakończyła się 14. edycja Mistrzostw Świata Strażaków World Firefighters Games 2022, w której wzięło udział dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie. Sekcyjny Michał Kopeć zdobył wicemistrzostwo świata strażaków w kolarstwie górskim MTB, a młodszy aspirat Maciej Wiśniewski zdobył tytuł mistrza świata strażaków w triathlonie.

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, sportowcy, komendant wojewódzki, wojewoda warmińsko-mazurski, Państwowa Straż Pożarna
W weekend 100 interwencji straży pożarnej nad wodą. Utonęło 13 osób

W sobotę i niedzielę strażacy interweniowali 100 razy na zbiornikach wodnych. Zginęło 13 osób, a dwie zostały ranne - przekazał rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski....

Zamknij
RadioOlsztynTV