Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukcesy olsztyńskich drużyn w siatkarskich mistrzostwach Polski juniorów

Fot. M.Świniarski

Siatkarki Chemika Olsztyn zajęły drugie miejsce w turnieju półfinałowym siatkarskich mistrzostw Polski juniorek i awansowały do najlepszej „ósemki” w kraju! Z kolei młodzi siatkarze AZS-u UWM Olsztyn awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów.

Zaczęło się fatalnie – od porażki z ŁKS-em Łódź 0:3. Potem było już tylko lepiej – wygrana ze Spartą Warszawa 3:1 i z Setbolem Oświęcim 3:0. Przypomnijmy, że zawody odbywały się w stolicy Warmii i Mazur. Trener Chemika – Maciej Dobrowolski był dumny z wyniku osiągniętego przez jego podopieczne.

00:00 / 00:00

Kapitan Chemika Olsztyn, przyjmująca – Weronika Wrzesińska ma nadzieje na zajęcie wysokiej lokaty w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek.

00:00 / 00:00

Podobną drogę do juniorek Chemika odbyli w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski w Warszawie juniorzy AZS-u UWM Olsztyn.

Olsztyński zespół prowadzony przez Grzegorza Krzana fatalnie zaczął turniej półfinałowy w Warszawie. W pierwszym meczu młodzi Akademicy ulegli Energetykowi Poznań 0:3. Ten wynik znacznie wydłużył im drogę do awansu. Dzień później, najwyraźniej podrażnieni piątkowym niepowodzeniem, zawodnicy AZS-u UWM Olsztyn wygrali z AZS-em Nysa po zaciętym boju 3:1.

Poznański Energetyk, z którym olsztynianie walczyli już teraz korespondencyjnie o awans do turnieju finałowego, przegrał z gospodarzami zawodów półfinałowych – MOS-em Wola Warszawa 2:3. W niedzielę musiały zostać spełnione dwa warunki, żeby AZS UWM awansował do decydującej fazy młodzieżowych rozgrywek o mistrzostwo Polski.

W pierwszym dzisiejszym meczu Energetyk Poznań musiał przegrać z AZS-em Nysa, a Akademicy musieli wygrać z wielokrotnym medalistą krajowych i międzynarodowych rozgrywek – MOS-em Wola, który awans miał już zapewniony.

Nyszanie niespodziewanie wygrali z Energetykiem 3:2. W drugim spotkaniu, pełnym dramaturgii, podopieczni Grzegorza Krzana wygrali także 3:2 pieczętując awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów, wyprzedzając w tabeli Energetyk.

Turnieje finałowe zaplanowano na 25-29 marca.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, AZS UWM Olsztyn, Mistrzostwa Polski Juniorów
Miała być walka w fazie play-out, a tymczasem jest koniec sezonu. Siatkarze AZS-u UWM II Olsztyn rozpoczynają wakacje

Siatkarze rezerw AZS-u UWM Olsztyn mieli walczyć o utrzymanie w II lidze z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Mieli, ale zamiast tego... rozpoczęli wakacje. Powodem jest wycofanie się...

Zamknij
RadioOlsztynTV