Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza. Spektakl „Panny z Wilka” w finale ogólnopolskiego konkursu

Fot. Teatr Jaracza

Spektakl olsztyńskiego teatru im. Stefana Jaracza – w finale 5. edycji konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. „Panny z Wilka” znalazły się wśród siedmiu przedstawień, które zostaną pokazane podczas 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

Oprócz teatru z Olsztyna, swoje spektakle zaprezentują teatry z Krakowa, Warszawy, Tarnowa i  Gdańska. Komisja Artystyczna wybrała je spośród czterdziestu jeden zgłoszonych do konkursu przedstawień. Powalczą o nagrody m.in. za reżyserię, scenografię czy muzykę, oraz o Nagrodę Główną im. Wojciecha Bogusławskiego. W skład jury wchodzą znawcy teatru i dramatu.

45. Opolskie Konfrontacje Teatralne odbędą się jesienią. Konkurs „Klasyka Żywa” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Teatr im. Stefana Jaracza, Panny z Wilka
Konflikt w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza. Dyrektor odniósł się do zarzutów

„W czasie mojej kadencji nie dochodziło do łamania praw pracowniczych". Podczas konferencji prasowej w Teatrze Jaracza w Olsztynie, dyrektor placówki Zbigniew Brzoza po raz kolejny odniósł...

Zamknij
RadioOlsztynTV