Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konflikt w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza. Dyrektor odniósł się do zarzutów

„W czasie mojej kadencji nie dochodziło do łamania praw pracowniczych”. Podczas konferencji prasowej w Teatrze Jaracza w Olsztynie, dyrektor placówki Zbigniew Brzoza po raz kolejny odniósł się do zarzutów, które stawia mu część pracowników. Wracamy do sprawy konfliktu w instytucji.

O łamaniu praw pracowniczych i mobbingu mówią związkowcy Solidarności i Związku Zawodowego Aktorów Polskich. Zdaniem dyrektora Brzozy fatalna atmosfera i konflikty ze związkami zawodowymi istniały dużo wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem przez niego funkcji. Oświadczył również, że w czasie jego rządów obniżono napięcie pomiędzy pracownikami, a atmosfera w pracy poprawiła się. Zaprzeczył także, by za jego rządów dochodziło do łamania praw pracowniczych.

00:00 / 00:00

W czasie konferencji poruszona została także kwestia tego, czy Studium Aktorskie zostanie w przyszłości filią Akademii Teatralnej w Warszawie. Tę informację potwierdził rektor uczelni Wojciech Malajkat, który przyznał, że trwają w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

00:00 / 00:00

O konflikcie w Teatrze Stefana Jaracza mówiliśmy w audycji Śliska sprawa przed tygodniem. Materiału można posłuchać tutaj.

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konflikt, Teatr im. Stefana Jaracza, pracownicy, video, Wojciech Malajkat
Nauczyciele o dodatkach funkcyjnych. B.Kowalska: nie jesteśmy zadowoleni z proponowanych wynagrodzeń. T. Branicki: żeby ratować budżet sięga się do edukacji

Spór dotyczy dodatków, które wypłacane są nauczycielom przez samorządy. Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli Bożena Kowalska przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność i prezes olsztyńskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV