Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stworzyły akademię, by rozwijać swoje pasje

Fot. Nowomiejska Akademia Kobiet

Na Warmii i Mazurach powstają akademie kobiet. Zrzeszają kobiety, które pragną kultywować lokalne tradycje i chcą się rozwijać. Jedna z nich powstała w Nowym Mieście Lubawskim.

– Akademia ma być miejską alternatywą dla kół gospodyń wiejskich – mówiła Katarzyna Trzcińska, jedna z pomysłodawczyń Nowomiejskiej Akademii Kobiet.

Szukałyśmy przestrzeni i miejsca dla siebie – mówię o kobietach z miasta, bo wokół nas jest bardzo dużo kół gospodyń wiejskich. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstała taka akademia. Oprócz gotowania i kultywowania tradycji. Stawiamy również na swój rozwój – warsztaty, odkrywamy swoje pasje i wzajemnie się nimi zarażamy.

00:00 / 00:00

Jak mówi Katarzyna Trzcińska, w najbliższych planach jest także promowanie gwary warmińskiej.

Efektem pracy nad gwarą będzie koszulka ze starymi, rzadko używanymi słowami. W ten sposób będziemy zachęcać, żeby ich używać.

00:00 / 00:00

Nowomiejska Akademia Kobiet zrzesza obecnie ponad 30 pań.

Autor: I. Malewska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w kobiety, akademia
Zdradziły oszustom dane do swoich kont. W jednej chwili kobiety straciły oszczędności

Prawie 30 tysięcy złotych straciły dwie mieszkanki powiatu bartoszyckiego. Kobiety wystawiły na popularnych serwisach internetowych niepotrzebne już przedmioty. Jak relacjonuje aspirant Marta Kabelis z bartoszyckiej policji...

Zamknij
RadioOlsztynTV