Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studio nagrań na uniwersytecie w Olsztynie. UWM planuje uruchomić nowy kierunek studiów

Fot. fotolia

Na wydziale sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie powstanie nowy kierunek studiów. Uczelnia już zrobiła pierwszy krok i otworzyła studio nagrań.

6 lat temu narodził się pomysł uruchomienia studia nagrań na wydziale sztuki. Paradoksalnie pandemia pozwoliła zrealizować ten plan bardzo szybko. To dlatego, że w budynku nie było studentów, którzy pracowali w trybie zdalnym.

Studio ma służyć nauce zawodu i wszystko wskazuje na to, że wydział sztuki uruchomi za 2 lata nowy kierunek studiów: produkcja muzyczna i realizacja dźwięku. Jak mówi  prof. Benedykt Błoński dziekan wydziału sztuki UWM decyzję wymusiła sytuacja na rynku pracy.

00:00 / 00:00

Osoby z takim zawodem poszukiwane są na rynku pracy. Władze uczelni mają nadzieję, że nowy kierunek przyciągnie studentów na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Studio oprócz narzędzia dydaktycznego będzie służyć także do komercyjnych nagrań.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, UWM, uniwersytet, studia, studio nagrań, produkcja muzyczna
Dzięki współpracy gmin powstanie nowa siedziba straży pożarnej na olsztyńskim Pieczewie

W olsztyńskiej dzielnicy Pieczewo ma powstać nowa baza straży pożarnej. Gmach zostanie zbudowany przy ulicy Witosa. W mieście są w tej chwili dwie remizy: główna przy...

Zamknij
RadioOlsztynTV