Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Studenci wracają na uczelnię. UWM wznawia zajęcia stacjonarne

fot. Przemysław Getka

Od dziś poluzowane zostały niektóre obostrzenia epidemiczne w całym kraju. Rozpoczyna się także „odmrażanie” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Studenci stopniowo wracają do kształcenia stacjonarnego – mówi prorektor do spraw kształcenia dr hab. Paweł Wysocki:

Staramy się wrócić do zajęć w bezpośrednim kontakcie nauczyciela i studentów. Na niektórych wydziałach i kierunkach jest to konieczne, ponieważ pewnych zajęć nie można przeprowadzić online w taki sposób, by studenci osiągnęli zamierzone efekty uczenia się. Więc od tego tygodnia zaczynamy stopniowy powrót studentów na zajęcia.

Studenci wrócili do zajęć na nieco ponad miesiąc – do początku letniej sesji egzaminacyjnej, która rozpocznie się 14 czerwca:

Na różnych wydziałach w różnej kolejności będą się pojawiać studenci na zajęciach. Zawsze będziemy organizowali to w taki sposób, aby nie spowodować przyjazdu dużej liczby osób, bo to mogłoby spowodować zagrożenie epidemiczne.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – www.uwm.edu.pl.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, studenci, uczelnia
Studio nagrań na uniwersytecie w Olsztynie. UWM planuje uruchomić nowy kierunek studiów

Na wydziale sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie powstanie nowy kierunek studiów. Uczelnia już zrobiła pierwszy krok i otworzyła studio nagrań. 6 lat temu narodził się pomysł...

Zamknij
RadioOlsztynTV