Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci UWM rozpoczną nowy rok z nauką zdalną?

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski może rozpocząć nowy rok z nauką zdalną. Nie jest wykluczone, że po przerwie świąteczniej studenci do połowy stycznia pozostaną w domach.

Według władz uczelni przerwa od nauczania stacjonarnego do 15 stycznia pozwoliłaby zaoszczędzić prąd i ciepło. Rektor uniwersytetu prof. Jerzy Przyborowski zapewnił jednak, że nauka zdalna nie będzie wprowadzana w większym wymiarze.

My nie możemy pozwolić sobie na zamknięcie uczelni – mamy dyscypliny typowo eksperymentalne, podpisane umowy na realizacje projektów na setki milionów. Te projekty trzeba realizować. Poza tym mamy zwierzęta, które trzeba utrzymywać. Nie możemy zamknąć uczelni tylko dlatego, żeby zaoszczędzić pieniądze. Musimy znaleźć na to inny sposób.

00:00 / 00:00

O konieczności ograniczenia funkcjonowania uczelni dyskutowano podczas ostatniego posiedzenia Rady Rektora. Rektor wystąpi też z apelem do społeczności akademickiej o zwrócenie uwagi na konieczność oszczędzania prądu i ciepła. Uczelnia teraz płaci około półtora raza więcej za prąd niż rok temu. Ostateczną decyzję o nauczaniu zdalnym władze uczelni maja podjąć w najbliższych tygodniach.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w UWM, oszczędności, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, przerwa świąteczna
Jedni marnują, drudzy głodują. Niepokojące dane olsztyńskiego Banku Żywności

Rośnie liczba osób potrzebujących pomocy żywnościowej. W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła ona o 10 procent. Podczas obchodów Światowego Dnia Żywności niepokojące dane przedstawił Bank Żywności....

Zamknij
RadioOlsztynTV