Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci rozpoczynają nowy rok akademicki

Studenci powrócili na uczelnię, Fot. Łukasz Węglewski

Uroczysta inauguracja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie – o 11, ale już wczoraj odbyły się inauguracje wydziałowe, m.in. na Wydziale Nauk Medycznych.

Jego dziekan, profesor Wojciech Maksymowicz uważa, że wydział jest na międzynarodowym poziomie, jednak brakuje współpracy z lokalnymi władzami:

00:00 / 00:00

Szpital Uniwersytecki bardzo szybko się rozwija, podkreśla profesor Waldemar Placek z UWM:

00:00 / 00:00

W tym roku akademickim na Wydziale Nauk Medycznych UWM będzie 400 studentów, 90 z zagranicy.

Zapowiada się dobry rok dla najzdolniejszych studentów. Nie zapłacą już za drugi kierunek studiów, a w budżecie będzie więcej pieniędzy na badania naukowe. Nowością, od tego roku akademickiego, są też umowy między studentem a uczelnią, które teraz będą zawierane przez wszystkie typy szkół. Muszą tam być zapisane wszystkie opłaty, jakimi uczelnia chce obarczyć swojego słuchacza. Jednocześnie skrócony został czas ścigania studentów za ewentualne zaległości w płatnościach. Teraz sprawa ulega przedawnieniu po trzech latach, a nie, tak jak dotychczas, po dziesięciu.(as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medycyna, UWM, studenci, Maksymowicz
Dziekan Wydziału Nauk Medycznych prosi o pomoc władze województwa

"Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jest na międzynarodowym poziomie, ale przydałaby się nam pomoc władz wojewódzkich" - mówił podczas inauguracji roku akademickiego dziekan wydziału. Profesor Wojciech...

Zamknij
RadioOlsztynTV